‘Viva Fresh’ vazhdon t’i dhunojë e malltretojë punëtorët: Ja dëshmia si i detyron të punojnë 11 orë ditë dhe pa kompenzime!

Viva Fresh Store” në Prishtinë punëtorët bëjnë nga 11 orë pune, shkruan IndeksOnline. Një punëtor i kësaj qendre ( emër i njohur për redaksinë) ka dërguar dëshmi se punëtorët punojnë 3 orë më shumë këto ditë. Sipas orarit të “Viva Fresh Store” që ka siguruar IndeksOnline thuhet se më 27.12.2019 punëtorët kanë pasur 1 orë shtesë pune
Shtypni ne foto rek1amen poshte ketij shkrimi ju hapen pamjet dhe ndiqni ato

Leave a Reply