Versioni I Këngës ‘Oj Kosovë Oj Nana Ime’ Nga Këngëtarja Turke Po ‘Çmend’ Turqi

Këngëtarja e njohur turke këndon ‘Oj Kosovë oj nëna ime’ në koncert. Emel Sayin është një nga këngëtaret edhe aktoret më të njohura e më të dashura që Turqia ka pasur ndonjëherë.

Megjithatë, ajo ka prejardhje shqiptare, me një baba nga Shkupi. Në një video Emem shihet duke e kënduar këngën e dashur ‘Oj Kosovë oj nana ime’, në një duet Shty,pe rek,lame,n dhe shiko pamjet ekskluzive vetem per ju

Leave a Reply