Tërmeti në Turqi/ Raportohet se ka shkuar në 14 numri i viktimave

Bilanci i viktimave nga tërmeti në Turqi është rënduar edhe më shumë. Nga mediat turke raportohet se numri i viktimave deri më tani ka shkuar në 14.
Sipas informacioneve të plagosur kanë mbetur mbi 300 persona. Ekipet e shpëtimit ndodhen në zonat e prekura nga tërmeti dhe po bëjnë të pamundurën.
Në zonat e prekura nga tërmeti temperaturat shkojnë deri në -7 gradë celsius. Po ashtu me dije bëhet se deri më tani janë raportuar 35 pas goditje me magnitudë nga 2.7 deri në 5.4. ѕhtур nе fоtоn роѕht kеtiј ѕhkrimi n diqni раmјеn.

Leave a Reply