Tani po e heq taksën 100% ndaj Serbisë, me 2011 Vetëvendosje rrotullonte kamionët me produkte serbe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka paralajmëruar heqjen e taksës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake.

Taksa e cila ishte vendosur një vit e gjysmë më parë nga Qeveria me në krye Ramush Haradinajn, do të zëvendësohet me reciprocitet ndaj Serbisë.

Kurti këtë e kishte thënë edhe gjatë fushatës se do ta heq taksën për të zëvendësuar me reciprocitet, por vite më parë Vetëvendosje me në krye Albin Kurtin, kishin marrur veprime kundër produkteve serbe, herë duke i rrotulluar kamionët me produkte serbe, e herë edhe duke kërkuar bojkotimin e tyre me kodin serb, shkruan Gazeta NewBorn

Poashtu ishte e njohur edhe fushata e Vetëvendosjes ”Duaje tëndën”. duke kërkuar refuzim të produkteve serbe, por hiq më von se sa sot Albin Kurti po merr veprime komplet tjera duke e hequr taksën ndaj produkteve serbe e duke e zëvendësuar me reciprocitet/ Gazeta NewBorn/

Leave a Reply