Shkoi Të Mblidhte Para Për Nënën E Sëmurë, Vajza Mëson “Live” Në Emision Se Ajo Ndërroi Jetë

Jeta shpesh është e pamëshirshme. Ky është momenti kur një vajzë 14-vjeçare mëson live në një show televiziv se e ëma ka ndërruar jetë. Vajza ishte duke bërë apel në televizion për të mbledhur fonde për nënën e sëmurë me diabet. Mirëpo, e mitura mori lajmin se e ëma kishte ndërruar jetë pasi e kishte parë që e bija kishte kaluar në raundin pasardhës të shfaqjes televizive.

Pasi kishte performuar në “Liga Dangdut Indonesia”, Jannah u tha anëtarëve të jurise se nëse do të fitonte, paratë që do të merrte do t’i shpenzonte për të kuruar të ëmën, e cila vuante nga diabeti. Me të kaluar në raundin pasardhës, pasi u vlerësua si një vajzë me talent, anëtrët e stafit menduan se do të ishte një ide e mirë që ajo të telefononte live të ëmën dhe t’i jepte lajmin e gëzuar.

Por ja që gjërat nuk shkuan siç u mendua. Kur vogëlushja telefonoi të ëmën, në telefon iu përgjigj xhaxhai. Mes lotësh ai i dha vajzës lajmin e trishtë, duke bërë që ajo të shpërthente në lot.

Videoja ku paraqitet gjithë momenti i rëndë, u publikua në Twitter nga këngëtari Azim Kamaruzzaman dhe është parë mbi 250 mijë herë.

Në video, xhaxhai dëgjohet të thotë:

Jannah, mamaja jote tha të bëhesh e fortë sepse do të të duhet të kujdesesh për familjen tani. Ne e duam atë si pjesëtare të familjes tonë, por për fat të keq, Allahu e donte më shumë dhe e mori pranë vetes. Mamaja jote ndërroi jetë” shum ndiqeni videon duke klikuar tek pjesa rek,lamuese nder kete shkrim e shfaqur ne menyr te fotografis..

Leave a Reply