Qepa E Pjekur Ose E Zier, Ilaçi Më I Mirë Natyral Për Të Trajtuar Këtë Sëmundje..

Është përmendur disa herë që qepa është një nga perimet më të mira dhe që në kohët e lashta është përdorur si medikament i fuqishëm natyror. Ajo vjen në forma, madhësi dhe ngjyra të ndryshme dhe mund të përdoret në çdo mënyrë. Në këtë postim do t’ju paraqesim dy mënyra të gatimit të qepës që natyrisht mund të përdoren si ilaçe alternative Shty,pe rek.lam.en dhe lexoje lajmin e plotë me po.shte.

Qepa e pjekur: piqni për disa minuta një qepë sëbashku me lëkurën e saj. Pasi të piqet priteni në copa të vogla. Qepa e pjekur mund t’ju ndihmojë të qetësojë plagët në duar apo në pjesë të tjera të trupit. Ajo zvogëlon inflamacionin, heq lythat dhe përmirëson shëndetin e lëkurës. Gatajeni qepën e pjekur me pak vaj ulliri ekstra të virgjër. Konsumojeni atë në darkë dhe do t’ju ndihmojë në parandalimin e sëmundjeve të stomakut. Qepa e pjekur trajton ulçerat e stomakut gjithashtu.

Qepa e zier: merrni një kokërr qepë dhe priteni në copa të vogla. Valojeni atë për disa minuta. Lëreni derisa të ftohet në temperaturën e ambientit. Lëngun e qepës së zier mund ta përdorni si tonik për fytyrën, ai eleminon puçrrat dhe aknet. Nëse e pini lëngun e saj 3 herë në ditë ajo kuron gurët në veshka, hemorroidet, kapsllëkun, parazitët e zorrëve dhe një sërë sëmundjesh të tjera.

Leave a Reply