Provoni Këtë Recetë Dhe KURRE Më Nuk Do Të Vuani Nga DHIMBJET E Shpinës Dhe NERVIT Shiatik!

Provojeni këtë recetë për dhimbjen e shpinës dhe të nervit shiatik

Ne kemi vendosur të ju paraqesim një recetë dhe ju kurrë nuk do të vuani nga dhimbje e nervit shiatik!

RECETË PËR DHIMBJEN E SHPINËS E TË NERVIT SHIATIK

Përbërësit:

200 ml qumësht

4 thelpinj hudhër

METODA E PËRGATITJES:

Së pari,

Në një enë filloni të shtypni të gjitha thelpinjt e hudhrës , shtoni qumështin e vakët. Lëreni për disa minuta derisa të fillojë të valoj.

Merrni këtë ilaç një herë në ditë!- Kjo do t’ju ndihmojë të kontrolloni dhimbjen dhe enjtjen e nervin shiatik pasi do ju ndihmoje anti-inflamatori, hudhra. Shtoni pak mjaltë në këtë ilaç për aromë dhe gjithashtu do të neutralizoni shijen e hudhrave!

Nëse e merrni rregullisht, ju kurrë nuk do të vuani nga nervi shiatik apo dhimbja e shpinës!

Këtu janë disa nga simptomat më të zakonshme të nervit shiatik:

ë Dhimbje të vazhdueshme në një faqe ose në këmbë, dhimbja ndihet rrallë në të dyja anët.

ë Dhimbje që përkeqësohet kur uleni.

ë Dobësi, mpirje ose vështirësi në lëvizjen e këmbës.

ë Dhimbje të vazhdueshme të një natyre.

ë Dhimbje që ndjehet si shpim me thikë që mund ta bëjë të vështirë qëndrimin ose ecjen.

ë Dhimbje që zakonisht fillon të jetë shumë e butë, e gradualisht rritet.

Rekomandime:

Kombinoje këtë recetë me një sërë ushtrimesh për të eliminuar dhimbjen nga nervi shiatik.

Vetëm 60 sekonda në ditë do të jetë e mjaftueshme!

Dhe dhimbja e shpinës dhimbja e nervit shiatik do të zhduket!

Leave a Reply