Po vjen dimri i vërtetë: Bëhuni gati, kjo do të jetë dita më e ftohtë e javës

Dimri i vërtetë po vjen. Nga dita e martë e javës që po vjen do të ketë borë në vendin tonë.Mot pa reshje dhe relativisht i ngrohtë do të jetë vetëm edhe të hënën. Nga e marta parashihet të ketë borë. Kjo deri në ditën e fundit të javës që vjen.Edhe e mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë njëjtë.Reshje bore ka edhe në vikendTemperaturat minimale gjatë këtyre ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet -7 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë parashihen të lëvizin ndërmjet 3-11 gradë Celsius.Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-10 m/s.me p’oshtë shihni deklaraten e tij.

Leave a Reply