Përplaset autobuzi me pastruesen e dëborës dhe bien në humnerë/ Nuk dihet fati i më shumë se 10 personave

Një minibus dhe një pastruese dëborë në Van të Turqisë janë përplasur dhe kanë rënë në humnerë. Mediat turke bëjnë me dije se kanë nisur kërkimet për personat e aksidentuar ku dyshohet se janë 10 deri në 20 persona të humbur.
Akoma nuk dihet fati i asnjërit prej pasagjerëve.
Forcat e Policisë po kërkojë ku në ndihmë u kanë ardhur edhe qytetarët, por dëbora dhe terreni i vështirë kanë bërë të pamundur gjetjen e ndonjërit prej tyre.

Leave a Reply