Përhapën lajme fallco për filmin, flet Ermali: Idiotësira, ja si është e vërteta

Ermal Mamaqi dhe disa nga aktorët e kastit të “I love Tropoja”, Arjola Demiri, Pranvera Veizi, Marjana Kondi, Irgen Çela dhe Margent Çaushi ishin të ftuar pasditen e sotme tek “Rudina”. Përpos që zbuluan disa të pathëna, se çfarë ka ndodhur në xhirime, Ermali në fund u ndal edhe tek lajmet fallco që janë përhapur këto ditë. Producenti dhe regjisori i “I love Tropoja”, sqaroi se këto lajme nuk janë aspak të vërteta sepse filmi flet për një familje me rregulla, që respektojnë traditat.”Doja të bëja një sqarim për të gjithë ata që janë ndjerë të cënuar nga disa lajme fallco sikur filmi ka brenda disa skena apo historia flet per babain që i jep gocën mikut, idiotësira. Është një gjë që nuk ka ndodhur. Përkundrazi filmi tregon për një familje me rregulla dhe që respektojne ndershmërinë e vajzave dhe traditave për të cilat ne jemi krenar dhe i tregon tropojanët njerëz me vlera”, u shpreh Ermali duke i ftuar të gjithë të shikojnë filmin e për të kuptuar që nuk janë aspak të vërteta ç’shkruhet lart e poshtë.

Leave a Reply