Përgatituni: Nesër iu presin temperatura befasuese

Mësoni se ҫfarë moti po iu pret gjatë ditës së nesërme. Të premten do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.Sipas IHMK’së, në mëngjes dhe gjatë natës do të ketë ngrica, kurse vende-vende parashihet të ketë mjegull.“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius”, njofton instituti. Shtyp ner ekalem dhe lexo lajmin e plote.

Leave a Reply