Pamjet emocionale! Futbollisti i dorëzon çelësat e makinës punëtorit, që kujdesej për fanellat…

Pas 10 sezonesh në klubin e Manchester City, sulmuesi i njohur argjentinas Sergio ‘Kun’ Aguero ka bërë një sërë dhuratash e donacionesh për punëtorët e klubit.

Më emocionalja, ishte kur ‘Kun’ i dorëzon çelësat e makinës së tj ‘Range Rover’ një punonjësi të klubit britanik, i cili kujdesej për fanellat e lojtarëve të City-t.

Por makina me një vlerë rreth 50 mijë euro, nuk ishte e vetmja dhuratë që Aguero bëri për punëtorët e stafit. Ai dhuroi më shumë se 60 orë të shtrenjta për ta, një sasi të konsiderueshme parash për të gjithë stafin. Ndër orët që ai dhuroi, kishte dhe marka të shtrenjta që kushtonin mbi 8 mijë paund (orë Hublot), ndërsa shumica e tyre i kalonin vlerën prej 1 mijë eurosh.

Tashmë Aguero do të luajë për Barcelonën, pavarësisht se rrogat e tij vjetore ka rënë në 74% më pak. Në Mancherster City Kun fitonte 23 mln euro në vit, ndërsa në Barcelonë ‘vetëm’ 6 mln euro.

Leave a Reply