O Agim Ti munesh me “Leh” Sa te duash por koalicioni VV-LDK do të bëhet në këtë dit!?

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, është shprehur i bindur se Albin Kurti do të bëhet kryeministër ditën e hënë.Bajqinovci ka thënë se plani i Vetëvendosjes është që të hënën të bëhet qeveria dhe Albin Kurti të jetë kryeministër.Ai ka thënë se qeveria do të ndërtohet nga partneriteti me Lidhjen Demokratike të Kosovës, pasi, sipas tij, kështu ka vendosur elektorati me rreth 430 mijë vota në zgjedhjet e fundit.Bajqinovci thotë se tashmë dihet hapur se Agim Veliu është personi më i ngurtë në raport të arritjes së koalicionit LVV-LDK, përcjell Telegrafi.“Unë mendoj se Agim Veliu është kundër koalicionit me ne”.Ndiqni pamjet duke shtypur ne foton poshte ketij shkrimit.

Leave a Reply