Një ditë para se të votohet për kryeministër, Dardan Molliqaj ia publikon këtë ‘TOP SEKRET’ Albin Kurtit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka sulmuar kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është caktuar mandatar për formimin e qeverisë së re të vendit.Molliqaj ka paralajmëruar në emisionin “A Show”, në televizionin T7, se Kurti si kryeministër i Kosovës “do ta zvogëlojë demokracinë në vend”.“Marrëdhënia me media dhe shoqërinë civile do të jetë edhe më e keqe”, ka shtuar ish-sekretari i VV’së.Sipas Molliqajt, qeveria e mundshme e Kurtit do të karakterizohej me dështime “në rrafshet makro” ja dhe pamjet posht shtype rekl,am dhe shikoni.

Leave a Reply