Nipi i Luan Krasniqit fiton titullin kampion në Gjermani

Boksieri Arianit Krasniqi po ndjek hapat e xhaxhit të tij, Luan Krasniqit. Arianiti u shpall sot kampion i p eshave të rënda për U-18 në Gjermani.

Krasniqi i riu u p ërball në finale me b oksierin nga Bavaria, Bogdan Stuckert dhe realizoi fitore të pakontestueshme.

Në gjysmëfinale, Arianiti kishte mposhtur me l ehtësi boksierin Adrian Yasin Alkaya.

Këtë titull e kishte fituar edhe Luan Krasniqi para 26 viteve.

Leave a Reply