Nesër bëhen 5 vjet që nuk flasin mes vete Shkurta e Shyhretja

Këngëtaret tona shumë të pëlqyera të muzikës popullore, Shkurte Fejza dhe Shyhrete Behluli i kanë dhënë fund shoqërisë së tyre tash e pesë vite më parë, shkruan “InfoKosova”.

Shkurta dhe Shyhretja përplot 40 vite jetë në skenën muzikore kënduan bashkë.Ato madje janë edhe familjare, ku Shyhretja e ka marr për djalin e agjës së saj Shkurten.

Por, nuk dihet akoma për publikun e gjerë se çfarë ndodhi mes këtyre dy super yjeve tona që më nuk flasin mes vete.

Sipas një thashethemi që qarkullon poshtë e lart, Shkurta nuk e kishte ftuar Shyhreten e as nuk e kishte përmendur në 40 vjetorin e karrierës së saj, event i cili u mbajt para pesë vitesh në Prishtinë.

Tani që kanë kaluar plotë pesë vjet, nuk dihet nëse është shkrirë akulli mes tyre.

Nesër Shkurta mban një koncert recital për nderë të 45 vjetorit të karrierës së saj, e mbetet ta shohim a do të jetë prezente edhe Shyhrete Behluli, apo të paktën ta përmend Fejza kur i përmend bashkëpunëtorët e saj gjatë kësaj ceremonie./InfoKosova/

Leave a Reply