Nënë e tre fëmijëve/ Kush është gruaja që ra nga autobusi dhe humbi jetën?

Nënë e tre fëmijëve/ Kush është gruaja që ra nga autobusi dhe humbi jetën?

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në fshatin Tregan të Elbasanit. Një autobus me 15 pasagjerë ka pësuar defekt dhe në panik e sipër një pasagjere është hedhur nga autobusi, por humbi jetën. Mësohet se gruaja që ka humbur jetën është Mimoza Kasa, 47-vjeçe nënë e tre fëmijëve. 47-vjeçarja nga frika dhe paniku u hodh nga autobusi për të shpëtuar, por pavarësisht ndihmës së mjekëve, nuk mundi t’u shpëtojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spital.

Në lidhje me këtë ngjarje policia ka arrestuar ditën e sotme Dritan Pasha, shoferi i autobusit pasi akuzohet se ka kryer manovra të rrezikshme me mjetin, duke çuar në vdekjen e 47-vjeçares.

Leave a Reply