Mos e prisni pranverën, moti javën e ardhshme do të jetë me reshje të dendura shiu

Sot jemi zyrtarisht në stinën e Pranverës, por mesa duket moti nuk do t’i përshtatet shumë kohës.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak thotë se vendi ynë do të përfshihet nga reshje intensive shiu dhe në zonat malore edhe reshje dëbore.

Kjo pritet të vazhdojë deri ditën e premte. Gjithashtu njoftohet se gjatë kësaj jave parashikohet përveç erës së vrullshme dhe shtim i dallgëzimit Shtypni ne foto rek1amen poshte ketij shkrimi ju hapet lajmi plot..

Leave a Reply