LAJMI I FUNDIT: Eshë ulur çmimi i naftës,nuk do ta besoni se sa ka ra!!?

Shpesh herë shoferët në Kosovë habiten me lëvizjen e shpeshtë të çmimeve të derivateve.
Për fat të mirë kohëve të fundit çmimet e derivateve në përgjithësi në vend kanë qenë stabile dhe me tendenc te ramjes per2-3 cent ne disa pompa.I kontaktuar nga Indeksonline, Kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve, Fadil Berjani ka deklaruar se kohëve të fundit pati rritje të çmimit në import me pakicë, por nuk ka lëvizje të çmimeve ja edhe cmimi n’vazhdim.

Leave a Reply