Lajmi Fundit: Aeroplani humb kontrollin dhe ndahet tresh, 52 persona kanë…

Një aeroplan pasagjerësh doli nga pista në një aeroport të Turqisë, duke u ndarë në tri pjesë.Autoritetet thanë se 52 njerëz janë plagosur.Askush nuk ka vd ekur në in cident, tha ministri i Transportit i Turqisë, Mehmet Cahit Turhan.Incidenti ndodhi në Aeroportin Sabiha Gokcen të Stambollit.Aeroplani i përkiste kompanisë Pegasus Airlines, ndërsa në bord gjendeshin 171 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit, përcjell REL.Sipas mediave lokale, aeroplani ateroi në shi të madh, pasi fluturoi nga provinca perëndimore e Izmirit.Zjarrfikësit dhe ekipet e urgjencës u dërguan menjëherë në vendngjarje shtypni ne foto rek1amen me poshte ju hapen pamjet dhe ndiqni ato..

Leave a Reply