Kurti: Nëse E Heq Tarifën, Thaçi E Vuçiqi E Nënshkruajnë Marrëveshjen Për Ndarjen E Kosoves Menjëherë

Kryeministri Albin Kurti thotë se nëse tarifa ndaj produkteve serbe hiqet, atëherë nuk rinis dialogu. Sipas Kryeministrit Kurtit, tarifa po kërkohet të hiqet, ashtu që të nënshkruhet marrëveshja, që sipas tij, tashmë është arritur mes Presidentit Hashim Thaci e homologut të tij serb, Aleksander Vuciq. Kurti edhe në seancën e sotme të jashtëzakonshme ka bërë të ditur se nuk është lëkundur nga qëndrimi i tij për zëvendësimin e tarifës ndaj produkteve serbe me reciprocitet ndaj Serbisë.Shtyp ne rek lame dhe lexo lajmin e plote. Kryeministri Albin Kurti thotë se nëse tarifa ndaj produkteve serbe hiqet, atëherë nuk rinis dialogu. Sipas Kryeministrit KurtitSHTYP NE REK ,LAMEE SHIKO TE PLOTE LAJMINN..

Leave a Reply