Ku është Gjonbalaj që premtoi 50 milionë euro investime në Kosovë me fitoren e Albinit? Përgjigjet Kurti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është pyetur nga gazetari Adriatik Kelmendi se ku mbetë Gazmend Gjonbalaj i cili u shprehë i gatshëm të kthehet në Kosovë e të investoj rreth 50 milionë euro nëse Kurti vie në krye të Qeverisë, e që Kurti për Gjonbalajn tha se e falënderon për gadishmërinë.Ai tha se për këtë çështje duhet të pyetet më mirë ai, përcjell Periskopi.“Është mirë ta pyesni atë, e falënderoj për gatishmërinë e jashtëzakonshme. Gazmend Gjonbalaj ka qenë nxënës i mirë”, tha Kurti në Rubikon Shtypni ne foto rek1amen me poshte ju hapen pamjet dhe ndiqni ato..

Leave a Reply