Kosovari sjell pamje rrënqethëse: Njerëz të bllokuar nën borë në vetura dhe trena

Bora e madhe ka bllokuar Kazakistanin.

“Zakonisht dimrat janë të ftohtë, deri në minus 30-40 gradë, por sivjet borë ka shumë më shumë se herëve të tjera”.

Kështu e përshkruan situatën në Astana të Kazakistanit një punëtor ndërtimtarie nga Kosova i cili punon atje prej afër një dekade.

Ky punëtor i cili ka dashur që emri të mbetet anonim, ka dërguar në klankosova disa video që shfaqin sasinë e madhe të borës të rënë atje, që ka bërë që shumë njerëz të mbesin të bllokuar në veturat e tyre të mbuluara tërësisht nga bora, si dhe trenat me udhëtarë që kanë ngecur poashtu.ja dhe video shtype rekl,am dhe shikojeni:

Leave a Reply