Kosovari që jeton në Gjermani infektohet nga koronavirusi

Blerim Meholli, një kosovar nga Mitrovica që jeton në Gjermani ka dalur pozitiv me koronavirus.

Këtë ai e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, shkruan lajmi.net.

Ai ka thënë se që tre ditë është në spital dhe se sot rezultati ka dalur pozitiv.

Deri tani, në Gjermani janë konfirmuar mbi 1600 të prekur, nga të cilët 3 persona kanë ndërruar jetë.Ja dhe рër me shum ju paraqesim në video pamjet e plota.

Leave a Reply