Irani fillon raundin e dytë të sul meve me raketa ndaj aseteve amerikane

Irani ka nisur një tjetër su lm rak etash në një numër objektesh amerikane në Irak, sipas agjencisë të lajmeve Tasnim. Raundi i ri i rak etave vijon të parën në më pak se një orë.
“Disa minuta më parë [3:30 pasdite me kohën lokale] nisi vala e dytë e su lmeve rak etore iraniane në bazën amerikane
Shtypni ne foto rek1amen poshte ketij shkrimi ju hapen pamjet dhe ndiqni ato

Leave a Reply