Imazhe Që Tregojnë Se Çfarë U Kanë Bërë Maskat, Mjekët Kinezë Në Luftë Me Koronavirusin (Video)

Në Kinë ka kaluar kulmi i epidemisë së koronavirusit, kanë bërë të ditur zyrtarët kinezë gjatë javës së kaluar.
Është duke u zvogëluar dukshëm numri i të prekurve me koronavirus, e së fundmi edhe në provincën Hubei, ku në qytetin Wuhan të kësaj province kishte shpërthyer epidemia, transmeton Telegrafi.
Kujtojmë që në fillim të shkurtit të këtij vitit kur numri i të infektuarve në Kinë brenda ditës rritej, mjekët dhe infermierët kanë qenë ata që janë gjendur në vijën e parë të frontit në luftën kundër virusit COVID-19.JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:

Leave a Reply