I Riu Nga Beogradi Ia Krisë Këngës Shqipe “Hajde Shoto Mashallah” Kallet Vuqiqi

I riu serb, Tomislav Perushiq ka vite që jeton në Prishtinë ndërsa ka studiuar edhe gjuhën shqipe. Së fundmi, ai ka qenë i ftuar në emisionin “Gjesi” ku ka treguar se është adhurues i muzikës shqiptare dhe nuk ka hezituar aspak të këndojë këngën e tij të preferuar.Tomislav është shprehur se ai dëgjon edhe muzikë popullore por edhe rep, ku për këtë të fundit ai zgjodhi këngën e Ledri Vulës, “A jena mirë” për ta repuar,hape pamjen mëposhtë dhe vazhdo.

Leave a Reply