I humbi portofoli me 500 euro në Greqi, gruas shqiptare me 3 fëmijë më pas i ndodh mrekullia…

Një infermiere greke ka bere nje gjest fantastik shume emocionues. Stavroula Metaxakis gjeti portofolin me 500 euro të një gruaje shqiptare, teksa ishte në një market.

Sipas mediave greke, ajo priti dy orë të tëra pranë vendit ku gjeti çantën, derisa pa një nënë me tre fëmijë, e cila ishte shumë e shqetësuar.

“E kuptova që ishte çantë e saj. Iu afrova dhe e pyeta nëse ajo kishte humbur ndonjë gjë. Ajo më vështroi në sy me intensitet dhe u përgjigj se kishte humbur portofolin. Kur i thashë që e kisha gjetur ajo u gëzua dhe më puthi duke thënë faleminderit”, tregon 34-vjeçarja.Shtypni ne foto rek1amen dhe lexo ngjarjen e plote:

Më tej infermierja thotë se e kishte kuptuar që nëna me 3 fëmijë ishte me origjinë nga Shqipëria.

“Nuk prisja që dikush të gjente portofolin e saj dhe të priste dy orë derisa t’i dorëzonte atë që e humbi. Unë e di se sa shumë i duhen këto para një nëne 32-vjeçare, si Olisa, duke rritur tre fëmijë të vegjël”, është shprehur 34-vjeçarja.

Leave a Reply