Ekskluzive: SOT hiqet taksa 100% ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës me në krye Albin Kurtin, pritet që sot të merr vendim për heqjen e taksës 100% ndaj produkteve që kanë origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Burime të Gazetës NewBorn të afërta me kabinetin qeveritar thonë se ministrat e Qeverisë Kurti janë njoftuar për këtë vendim. Vendimi do të merret nesër, për tu zbatuar më pas nga mbledhja e ardhshme e Qeverisë. Ky vnedim do të merret në Gjermani, pasi kryeministri Kurti gjendet atje, në Samitin e Mynuhut,Ndiqni pamjet duke shtypur ne foto rek1amen me poshte…

Leave a Reply