Ekskluzive/ Rasti i parë në Kosovë që po dyshohet se ka virusin kinez

Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare është trajtuar një rast së fundi, i dyshuar se mund të jetë infektuar me coronavirusin.“Personi është sjellë nga aeroporti, dhe po dyshohet se mund të jetë infektuar me virusin kinez”, bëjnë të ditur për arbresh.info burime brenda Klinikës Infektive.Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani,ja dhe video shtype rekl,am dhe shikojeni vide,on e me poshtme:

Leave a Reply