E su lmuan se po vi dhte paratë e tërmetit, Elvis Naçi poston foton dhe jep lajmin e madh

Drejtuesi i fondacionit “Firdeus,” Elvis Naçi, përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë, ku thotë se në 25 shkurt do të mbarojë plani për ndërtimin e shtëpive të shumë familjeve në Thumanë, të prekura nga tërmeti shka tërrimtar.

Naçi ka publikuar gjithashtu edhe një foto ku tregohet vendi mbi të cilin do të ndërtohen banesat për qytetarët e Thumanës.

“Ky eshte vendi ku do ndertohen Shtepite e Thumanes, me date 25 shkurt mbaron Masterplani, po presim me padurim te ndertojme Shtepiat per qindra Familje ne Thumane per te derguar ne vend amanetin e donacioneve te Shqiptareve! Zoti i Gjithesise ju begatofte te gjitheve. Amin”, njofton ai.

Leave a Reply