E rëndë: Ky është i riu kosovar që i morën jetën mbrëmë (FOTO)

Nje ngjarje e rëndë ka ndodhur të hënën mbrëma në qytetin e Gjilanit. Pas një p ërplasjeje me armë zjarri, Policia e Kosovës ka konfirmuar se një person ka ndërruar jetë dhe një tjetër është pIagosur.

Sipas raportimit të mediave, i pIagosuri është Valdrin Halimi nga fshati Pogragj i Gjilanit, kurse v iktima është Egzon Rafuna.

“E konfirmojmë që ka ndodhur një i ncident, ku dyshohet që është përdorur a rma e z jarrit. Si rezultat i përdorimit të a rmës së zjarrit, një person ka ndërruar jetë, ndërsa një tjetër është i pIagosur. Gjendja e të pIagosurit është e rëndë por nuk kemi informacione më të detajuar nga stafi mjekësor. Ngjarja ka ndodhur në Gjilan rreth një ore më parë (21:00)”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Rrethanat e ngjarjes nuk dihen ende. /abcnews.al

Leave a Reply