E FUNDIT:Shpend Ahmeti i bashkohet VV-së

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se dëshiron arritjen e koalicionit qeverisës në qendër në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.“Do të kisha shumë dëshirë që ky koalicion të bëhet VV-LDK sepse mendoj se do të ishte një dozë realiteti. Ka qenë freskim i nevojshëm dhe ndarje nga politikat e PAN-it. Edhe më tutje kam dëshirë që ky koalicioni të ndodhë, e them pa cinizëm, sepse jemi duke mbetur në stagnim”, ka thënë Ahmeti në Klan Kosova.Ndiqni pamjet me poshte.

Leave a Reply