E çuditshme! Vjosa Osmani ende s’reagoj për ak.uzat ndaj pjestarëve të UÇK-së

Deri në këto momente kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, nuk ka bërë ende reagim publik, pas aktak.uzave të ngritura nga Gjykata Speciale ndaj dy themeluesve dhe pjestarëve të UÇK-së, njofton Gazeta NewBorn.

Ndryshe, kanë reaguar gjithë liderët politik në vend, Albin Kurti, Isa Mustafa, Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj. Reagime ka pasur edhe nga Shqipëria dhe Maqedonia.