Dyshohet Se Një Person Në Kosovë Është Prekur Nga Koronavirusi, Ja Ç’thote Ministri I Shëndetësisë (Video)

Dyshohet se një person në Kosovë është prekur nga koronavirusi.

Mediet vendase raportojnë se personi është shtruar në Klinikën Infektive të QKUK’ ku po merr edhe trajtim.

Ndërsa ministri Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se personi ndodhet në karantinë dhe se rasti është i izoluar. Ministri thekoi më tej se brenda pak orësh do të dalin edhe rezultatet e analizave JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:

Leave a Reply