Dentistët sigurisht që nuk i tregojnë, por këto janë 6 mënyra të thjeshta për të zbardhur dhëmbët në shtëpi

Xhenxhefil dhe kripë
Çfarë ju nevojitet: xhenxhefil, kripë dhe limon.
Si ta përgatisni: Grini pak xhenxhefil, këtë mund ta bëni më kollaj me rende. Shtoni 1/4 lugë çaji me kripë dhe shtrydhni në të një fetë limoni. Më pas përziejeni mirë. Aplikojeni atë me një furçë dhëmbësh si normalisht.
Argjilë e bardhë
Çfarë ju nevojitet: argjilë e bardhë
Si ta përgatisni:Thjesht aplikoni argjilën në dhëmbë përmes furçës dhe lajini për rreth 3 minuta. Mos ushtroni shumë presioni por lajini lehtë. Më pas shpëlajeni gojën me ujë të pastër. ѕhtур nе fоtоn роѕht kеtiј ѕhkrimi n diqni раmјеn.

Leave a Reply