“Çartet“ Haradinaj: o Albin ti nuk guxon me hiq taksën ndaj serbisë sepse unë….

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, po konsideron që heqja e taksës 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia është gabim historik, dhe se për këtë AAK do të ndërmarrë masa konkrete. Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, në një deklaratë të dhënë për Telegrafin, ka thënë se Albin Kurti, po dërgon lajme të mira për Serbinë e të këqija për prodhuesit e Kosovës, duke deklaruar se taksën 100 për qind do ta zëvendëson me reciprocitet shtyp ne foton posht ketij shkrimi n’diqni vidjeon.

Leave a Reply