Boll i blete dhe harxhoni parate me dizinfektante ja si ti beni vete duke kursyer para.

Boll i blete dhe harxhoni parate me dizinfektante ja si ti beni vete duke kursyer para.

Tashme tregtaret i kane rritur cmimet e shume produkteve ndaj kjo eshte menyra me e thjeshte per ta bere vete.

Përgatitja eshte e thjeshte ju duhen:500 ml ujë i zierë, 10 lugë gjelle uthull, 2 lugë sodë buke, lëngu i 1 ose 2 limonave Shtypni ne foto rek1amen poshte ketij shkrimi ju hapen pamjet…

Dhe të gjitha përbërësit përziejeni bashkë dhe në këtë mënyrë do të krijoni një dezinfektues natyral me të cilin mund të dezinfektoni mobilet, tavolinën e punës, lodrat e fëmijëve si dhe për duart dhe me nje shishe prite mund te dizenfektoni shtepine ne vendet ku prekete me shume dorezat e dyerve apo te dritareve.

Mos harroni ti shplani duart sa me shpesh ndaj kujdesuni per jeten tuaj.

Leave a Reply